Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Сортувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сортувальника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи сортувальних і транспортних механізмів; норми державного стандарту і технічні умови на вироби, сировину, матеріали; види і причини браку; правила ведення обліку браку; види продукції, яка випускається виробництвом; гатунки металів, які ідуть на виготовлення тари.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує готову продукцію, напівфабрикати, сировину, матеріали, утильну гуму, відходи і пачоси за гатунками, групами, видами, фасонами, розмірами, марками, кольором, відтінками, вагою та іншим відповідно до державних стандартів і технічних умов вручну або на сортувальних механізмах (машині, конвеєрі, віброситі) із застосуванням ножа та інших пристроїв. Приймає, доставляє, розпаковує сировину, матеріали, готову продукцію, металеву тару. Видаляє технологічний брак, складає відходи в тару, зважує, транспортує. Пускає та зупиняє сортувальні та транспортні механізми. Веде облік виявленого технологічного браку.