Категорія - Професіонали |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Інженер з благоустрою та озеленення територій домоволодінь I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра - без вимог до стажу роботи, для спеціаліста - стаж роботи за професією інженера з благоустрою та озеленення територій домоволодінь II категорії - не менше 2 років, для бакалавра - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, накази, розпорядження та інші керівні матеріали щодо діяльності житлових організацій; правила і норми технічної експлуатації житлового фонду; будівельні норми і правила, державні стандарти; основні агротехнічні правила зеленого будівництва на житлових територіях; основи організації праці і трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розробляє і контролює виконання заходів щодо забезпечення благоустрою і належного санітарного стану території, закріпленої за житловою організацією. Організовує роботу і здійснює контроль за будівництвом, обладнанням і ремонтом дитячих, спортивних і господарських майданчиків, за проведенням весняних і осінніх робіт з благоустрою та озеленення прибудинкових територій. Організовує роботи, пов'язані зі створенням зелених зон, місць відпочинку, вертикального озеленення будинків, доглядом за зеленими насадженнями (садіння, пересаджування, оновлення, зрізання, обкопування і підрубування дерев та живоплоту), завезенням рослинного ґрунту, улаштуванням і ремонтом газонів, квітників та клумб, захистом насаджень від шкідників. Контролює своєчасність поливання і виконання підсобних робіт з прибирання та очищання газонів, квітників та інших озеленених площ від листя, сміття і снігу. Наглядає за збереженістю і справністю лав, урн, сміттєзбірників, контейнерів, зливоприймальних колодязів, будинкових номерів, табличок з назвами вулиць, іншою інформацією, за станом підвальних та горищних приміщень, вживає заходів щодо усунення виявлених недоліків. Організовує і забезпечує відновлення асфальтового покриття і газонів після виконання ремонтних або аварійних робіт.