* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Гірник на маркшейдерських роботах 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи. Позитивні висновки з усіх параметрів професійного добору.

Знає та застосовує у діяльності: найменування, призначення та правила користування геодезичними та маркшейдерськими інструментами, вимірювальними приладами та правила догляду за ними; маркшейдерські та геодезичні знаки та правила їх установлювання; основні поняття про рельєф місцевості, розташування та призначення гірничих виробок; найпростіші маркшейдерські плани; систему сигналізації; порядок зберігання, видавання та приймання інструментів і приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи під керівництвом маркшейдера під час виконання зйомок, нівелювання, вимірювань, замірів у ході проведення гірничих виробок, будівництва шахтних споруд спеціального призначення.

Спеціалізація
У разі проведення маркшейдерських зйомок підземних гірничих виробок у складних гідрогеологічних і тектонічних умовах за наявності залишкових напорів підземних вод або небезпечних за гірничими ударами тарифікація проводиться на один розряд вище.

Приклади робіт
Бере участь у вимірюванні ліній рулетками та промірюванні відстаней. Ведення записів, установлення рейок, віх, штативів та висків. Освітлення ліній висків та поділок (позначок) нівелірної рейки, оформлення результатів вимірювань у нівелірних, кутомірних та інших журналах. Очищення, протирання, перенесення, установлення, упаковування та розпаковування геодезичних та маркшейдерських інструментів та приладів.