Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Прохідник на поверхневих роботах 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи прохідником на поверхневих роботах 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову гірничопрохідницьких машин і машин для бетонування та монтажу облицювань; правила розмічання та буріння шпурів; правила ведення підривних робіт, вимоги до якості кріпильних матеріалів, заточування та заправляння бурів, коронок, їх форми та розміри; правила та прийоми збирання складної арматури й установлювання опалубки складних конструкцій; способи укладання труб з великим діаметром; правила виконання монтажу безстикової колії та стрілкових переводів; правила стропування та розстропування конструкцій масою більше 8 т; правила закріплювання котлованів анкерами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні прохідницькі роботи під час будівництва відкритим способом тунелів, станцій метрополітену і споруд спеціального призначення.

Приклади робіт
Розмічання шпурів за затвердженим паспортом. Буріння шпурів перфораторами масою до 35 кг (разом з пневмопідтримкою). Перевіряння готовності вибою до виконання підривних робіт. Закріплювання котлованів, траншей і шурфів шпунтовим обгородженням, анкерами та методом "стіна у грунті". Монтаж облицювань перегінних і станційних тунелів та наземних споруд із збірних бетонних, залізобетонних конструкцій масою від 8 до 15 т. Бетонування замків кріплень стін і сполучень виробок з різним перерізом. Переміщання й установлювання опалубки для зведення бетонного і залізобетонного кріплень та конструкцій криволінійного та багатогранного обрису. Під час улаштовування постійних колій метрополітену: укладання бетонної суміші у тонкостінні конструкції, монтаж стрілкових переводів і прикріплювання їх до шпал і брусів, вивіряння кронштейнів контактної рейки. Закладання стиків напірних труб з великим діаметром. Укладання труб діаметром більше 800 мм.