* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Водій тролейбуса 3-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії обладнання і можливі несправності тролейбусів, які експлуатуються в даному господарстві; Правила дорожнього руху, технічної експлуатації і користування тролейбусами; правила експлуатації шин; існуючі форми проїзних документів; інструкцію щодо економії електроенергії; особливості водіння тролейбусів в осінньо-зимових умовах; порядок роботи у разі безкондукторного і безкасового обслуговування пасажирів; профіль і особливості маршруту, що обслуговується; порядок експлуатації рухомого складу на маршрутах з важкими умовами руху; порядок оформлення проїзної документації; періодичність оглядів і ремонтів тролейбусів; будову кас, компостерів і радіоустановки; норму зносу шин; правила спілкування з пасажирами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує тролейбусами, що експлуатуються у даному господарстві, з додержанням розкладу і правил безпеки руху в депо і на лінії. Зчеплює тролейбуси і керує тролейбусом, який буксирується. Виконує підготовчі роботи перед виїздом на лінію і після повернення у парк. Контролює дотримання правил посадки і висадки пасажирів, завантаження і вивантаження вантажів. Усуває виниклі під час роботи на лінії найпростіші несправності, оформлює і подає заявки на усунення несправностей рухомого складу. У разі обслуговування пасажирів без кондуктора оголошує зупинки з використанням радіоустановки, повідомляє про порядок оплати проїзду та одержання квитків.