Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Апаратник стерилізації консервів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника стерилізації консервів (виробництво м'ясних та рибних продуктів) 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову стерилізаторів різних систем, мостових кранів і електротельферів; систему комунікацій і арматури; температуру і тривалість її впливу залежно від розміру банок і характеру м'ясних та рибних консервів; формули стерилізації; способи регулювання процесу стерилізації за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і принцип роботи регулювальних приладів; припустимі норми браку, причини його виникнення і методи запобігання; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес стерилізації м'ясних та рибних консервів у стерилізаторах різних систем згідно з вимогами технологічної інструкції і застосовуваними формулами стерилізації. Регулює за показаннями контрольно-вимірювальних та регулювальних приладів тиск пари, подавання і спускання води. Контролює своєчасне завантаження консервів у стерилізатори, вивантаження з них і початок процесу стерилізації. Налагоджує устаткування і арматуру. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.