* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Водій дрезини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією водія дрезини 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила експлуатації дрезини, її механізмів і обладнання; причини несправностей в роботі дрезини та її механізмів і обладнання, способи їх запобігань та усунення; призначення та будову контрольно-вимірювальних приладів; характеристики і властивості пально-мастильних матеріалів і вимоги до них; правила перевезення людей і вантажів на дрезині; правила виконання вантажно-розвантажувальних робіт, які виконуються за допомогою кранового обладнання; правила, види і терміни технічного огляду, ремонту та оглядання вузлів, колісних пар дрезини та кранового обладнання; основи електротехніки, механіки та гідравліки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керування та обслуговування знімної дрезини з причепом для перевезення вантажів або незнімної дрезини з платформою для перевезення вантажів.

Спеціалізація
Помічник водія дрезини тарифікується на один розряд нижче водія, під керівництвом якого він працює.