* *

 Категорія - Професіонали |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Провідний інженер з експлуатації нафтопроводів", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з експлуатації нафтопроводів I категорії не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються експлуатації нафтопроводів; правила технічної експлуатації нафтопроводів; виробничі потужності підприємства; технологічні схеми і траси нафтопроводів і споруд на них; техніку і технологію виконання робіт; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; законодавство про охорону навколишнього середовища; основи трудового законодавства; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує координацію роботи лінійно-експлуатаційних служб і аварійно-відновлювальних поїздів. Бере участь у прийманні та випробуванні нафтопроводів, які вводяться в експлуатацію. Розробляє проект технічної документації на проведення вогневих та інших робіт щодо забезпечення безперебійної роботи нафтопроводів. Розробляє проект технічного завдання на проведення капітального ремонту нафтопроводів. Бере участь в інспекційних перевірках стану нафтопроводів. Бере участь в підготуванні технічних умов виконання робіт в охоронній зоні нафтопроводу. Складає проект заявок на матеріали, запчастини і обладнання, що необхідні для експлуатації та капітального ремонту нафтопроводів. Бере участь у підготовці експертизи на проектно-технічну документацію будівництва нафтопроводів. Складає проект договорів на обстеження і ремонт нафтопроводів. Здійснює технічну підготовку персоналу. Веде установлену технічну документацію.