Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Клепальник 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи та правила користування пневматичними молотками, сортамент заклепок; правила нагрівання заклепок; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених простих пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Нагріває та підтримує заклепки під час ручного та пневматичного клепання. Працює з клепальником вищої кваліфікації під час клепання двома пневматичними молотками. Відрубує за розміткою та шаблоном. Підбирає обтискачі. Клепає великі вироби та металоконструкції на стаціонарних пресах та молотках під керівництвом клепальника вищої кваліфікації.