* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Згинальник труб 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією згинальника труб 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми та правила налагодження трубозгинальних верстатів різних типів; конструкцію спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювального інструменту; способи виготовлення шаблонів для згинання труб за кресленнями, ескізами, макетами, листом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує багатоколінчасте згинання в різних площинах стальних, мідних та інших труб в холодному стані вручну за допомогою пристроїв або на трубозгинальних верстатах різних типів. Згинає труби з діаметром до 200 мм нагріванням струмами високої частоти або в спеціальних печах. Установлює згинальні головки всіх діаметрів та пристрої. Налагоджує трубозгинальні верстати різних типів.

Приклади робіт
Труби водогрійні для допоміжних та головних котлів до трьох згинів, довжиною понад 4000 мм - згинання. Труби для поручнів, спинок та основин для автомобілів - згинання. Труби паропровідні та водопровідні для електростанцій та турбін всіх марок сталей з діаметром до 200 мм - згинання багатоколінне в різних площинах. Труби різних розмірів екранів парових котлів - згинання багатоколінне в різних площинах.