* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту реакторно-турбінного устаткування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: детальну будову устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин, що застосовуються, та механізмів; основні властивості матеріалів, що застосовуються; правила загартовування, заправляння та відпуску слюсарного інструменту; технологічну послідовність розбирання, ремонту та складання устаткування; будову та назву збірок палива, способи виконання дезактивації деталей під час ремонту забрудненого устаткування; порядок передавання на захоронення відпрацьованих деталей і радіоактивних відходів; правила радіаційної безпеки; технологію вальцювання стальних і латунних трубок; технічні вимоги до фланців, труб, арматури, прокладок та кріпильних матеріалів залежно від параметрів середовища; будову та призначення спеціального інструменту, пристроїв і засобів вимірювання середньої складності; допуски та посадки, квалітети і параметри шорсткості; правила експлуатації вантажопідйомних машин, механізмів та пристроїв; читання креслень і схем; основи знань з механіки, теплотехніки, електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт та складання нескладних вузлів і механізмів реакторно-турбінного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів. Виконує підготовку до складання і транспортування тепловидільних елементів, складання за допомогою розвантажувально-завантажувальних і перевантажувальних машин. Складає ескізи нескладних деталей з натури. Виконує підготовку та встановлення під вальцювання стальних і латунних труб, розмічання та виготовлення прокладок складної конфігурації, підготовчі роботи для дефектоскопії зварних з'єднань, паяння оловом, міддю, срібним припоєм. Проводить ремонт та налагодження ручного та пневматичного інструменту. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання, установлення деталей та вузлів за допомогою простих засобів механізації, передавання на захоронення відпрацьованих деталей і радіоактивних відходів.

Приклади робіт
Арматура пароводозапірна, регулювальна, запобіжна - ремонт з притиранням ущільнювальних кілець, сідла і клапана. Армоканат - монтаж, демонтаж в складі ланки. Домкрат ДГ650/1200 - розбирання, ремонт, складання під керівництвом працівника вищого розряду. Електроприводи - заміна шпильок кріплення приводу, маховика, заміна мастила. Канавки шпонкові - розмічання і підганяння. Касети з паливом - розпаковування, підготовка до складання. Клапани вибухові, запірно-регулювальні - розбирання, ремонт. Кришки циліндрів - розгвинчування, зняття, ремонт кріплення горизонтального, рознімання, установлення кріплення і обтягування. Лопатки турбіни - видалення заклепок. Маніпулятори - розбирання, ремонт, складання нескладних вузлів і деталей. Металоконструкції - виготовлення елементів. Патрубки термоконтролю, роз'єм реактора - вивертання і вкручування шпильок. Підшипники опорні - зняття вимірів масляних зазорів у разі циліндричного й овального розточування. Підшипники хитні - заміна. Проходки штокові - ревізія вузла підшипників, заміна мастила, підтягування болтів кріплення. Реактори - видалення і укладання теплоізоляції. Трубопроводи - різання і оброблення кінців, згинання.