* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування подавання палива 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування подавання палива 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: детальну будову основного й допоміжного устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів; правила проведення робіт з регулювання і центрування відремонтованого устаткування; основні дефекти устаткування і методи їх усунення; правила вальцювання труб; технічні умови на ремонт, складання і виготовлення вузлів і елементів устаткування подавання палива; будову підшипників ковзання і кочення; розмічання складних вузлів і деталей металоконструкцій; правила центрування, статичного і динамічного балансування коліс; умови бракування деталей і способи виправлення браку; конструктивні особливості спеціального інструменту, пристроїв і устаткування; правила випробовування посудин і трубопроводів; систему допусків і посадок, квалітетів і параметрів шорсткості; основні положення планово-запобіжного ремонту; порядок організації роботи ланки; основи механіки, електротехніки, матеріалознавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт, складання, регулювання і випробовування вузлів і механізмів основного і допоміжного устаткування подавання палива, вантажопідйомних машин і механізмів середньої складності із застосуванням складного пневматичного і електрифікованого інструменту, спеціальних пристроїв, устаткування і засобів вимірювань. Виготовляє різні установочні і розмічальні шаблони, пристрої для ремонту і монтажу, проводить гідравлічне випробовування трубопроводів, посудин. Здійснює слюсарну обробку деталей за 7 - 10 квалітетами (2 - 3 класами точності) з підгонкою і доводкою, гарячу посадку на вал і запресування в корпус деталей. Прокладає за схемою, кресленням трубопровідні лінії по приміщеннях подавання палива і поза ними. Визначає ступінь спрацювання, дефекти деталі, стан придатності її до подальшої роботи, налагоджує складні ремонтні пристрої. Виконує такелажні роботи з вертикального і горизонтального переміщення вузлів і деталей за допомогою вантажопідйомних механізмів і спеціальних пристроїв. Проводить випробовування такелажного устаткування і оснащення.

Приклади робіт
Дробарки - ремонт із заміною і підгонкою спрацьованих деталей, заміна броні, бил. Деталі - припилювання, шабрування поверхонь. Димососи, насоси відцентрові, вентилятори - ремонт і складання. Електротельфери, талі, кран-укосини - зняття з монорельса і установлення, ремонт із заміною спрацьованих деталей і вузлів. Колеса зубчасті дробарки, редуктора, лебідки - центрування. Колодки гальмові - заміна. Кран-балки, кран-укосини, електролебідки - ремонт механізмів і елементів металоконструкцій. Підшипники кулькові, роликові - обробляння посадочних місць. Пробооброблювальні машини - ремонт. Ротори вагоноперекидачів - розбирання, ремонт, складання, регулювання. Стрічки гальмові - заміна, регулювання. Стрічки конвеєрні - заміна дефектної дільниці. Устаткування мазутного господарства - ремонт.