Категорія - Фахівці |  Галузь - Спортивна діяльність
Інструкція для посади "Старший інструктор-методист з альпінізму", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 85. Спортивна діяльність", що затверджен наказом Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту 17.10.2002 N 2264. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією інструктора-методиста з альпінізму - не менше 2 років, спеціальні методичні курси. Наявність досвіду організації сходження 1 - 6 категорій складності та I спортивний розряд з альпінізму.

Знає та застосовує у діяльності: керівні матеріали, що визначають напрями та розвиток альпінізму; методику навчання альпіністів; теорію фізичного виховання; основи лікарського контролю та самоконтролю; основи тактичної і психологічної підготовки альпініста; правила надання першої долікарської медичної допомоги; елементи топографії та орієнтування на місцевості; використання радіозв'язку під час спортивних та навчальних сходжень; сучасну систему спортивного тренування; правила та норми безпеки з альпінізму.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує навчально-тренувальну роботу в альпіністському таборі (базі). Забезпечує проведення альпініад, зборів, експедицій і безпечне проведення цих заходів. Аналізує підсумки проведених занять та сходжень, дає рекомендації з покращення підготовки альпіністів. Забезпечує проведення рятувальних робіт у горах. Організовує комплектування відділень і спортивних груп. Проводить теоретичні та практичні заняття з забезпечення безпеки спортсменів під час сходження. Планує та проводить підготовку спортсменів-розрядників. Проводить заняття з техніки і тактики альпінізму. Видає характеристики альпіністам і інструкторам, які пройшли відповідні етапи підготовки.