Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник одержання сирого бензолу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання сирого бензолу 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес добування сирого бензолу з коксового газу; будову бензольної розподілювальної колони, дефлегматора, конденсатора та сепаратора; вимоги державних стандартів до якості бензолу; властивості вбірного масла та сирого бензолу; спосіб визначення питомої ваги бензолу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання сирого бензолу шляхом добування його з коксового газу на агрегатах з годинною продуктивністю от 1,5 т до 3 т. Заміряє рівень бензолу в мірниках. Відбирає проби вбірного масла. Забезпечує безперервне та рівномірне надходження в бензольні колони вбірного масла, пари й води. Стежить за роботою сепаратора. Контролює стікання масла, флегми. Виводить задану кількість оборотного вбирного масла для регенерації. Відбирає проби бензолу та полімерів. Ремонтує устаткування, що обслуговується.