* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Терміст на установках СВЧ 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією терміста на установках СВЧ 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії високочастотних генераторів; будову і типи індукторів; будову та умови застосування пристроїв для нагрівання; правила поверхневого гартування деталей і інструменту струмами високої та промислової частоти; причини деформацій та виникнення тріщин під час гартування; призначення та умови застосування контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує поверхневе гартування та відпуск на установках СВЧ струмами високої та промислової частоти деталей середньої складності і інструменту зі сталей різних марок. Підналагоджує гартувальні установки. Бере участь в ремонті індукторів під керівництвом терміста вищої кваліфікації. Править різні деталі і інструменти після термооброблення. Установлює деталі в спеціальні гартувальні пристрої в горизонтальне та вертикальне положення.

Приклади робіт
Бугелі фігурні довжиною до 250 мм - гартування та відпуск. Важілі фігурні довжиною до 250 мм - гартування та відпуск. Вали черв'яків валоповоротного механізму - гартування. Втулки шліцьові довжиною понад 150 мм - гартування. Деталі складні автомобільні - обід маховика, кульові пальці, шестірні приводу розподілення і клапани - поверхневе гартування та високий відпуск. Деталі стрілочних електроприводів, штампів, упорні муфти, шибери та їх шестірні - гартування та відпуск. Зірочки, храповики - гартування. Калібри різьбові - гартування. Катки опорні - гартування та відпуск. Кільця поршневі - гартування. Колеса робочі відцентрових насосів - гартування. Корпуси форсунок, кривошипи, поводки пружин - гартування, відпуск. Круглогубці, плоскогубці, шпателі для цементу - термічне оброблення. Маточини приводів повітродувки - гартування та відпуск. Осі довжиною понад 500 мм - гартування. Пальці поршневі - гартування, відпуск. Поводки східчасті довжиною до 350 мм - гартування. П'яти східчасті - гартування. Рейки - гартування. Розгортки, мітчики довжиною до 250 мм - гартування та відпуск. Фіксатори фігурні всіх розмірів - гартування та відпуск. Фрези модульні та черв'ячні діаметром до 150 мм - гартування та відпуск. Цапфи приводу розподільного валу - гартування та відпуск. Шестірні діаметром до 300 мм - гартування та відпуск. Штоки довжиною до 300 мм, кулачкові муфти - гартування.