* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник рафінації жирів та олії 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника рафінації жирів та олії 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види, сорти та фізико-хімічні властивості жирів та олій; технологічний режим рафінації, правила користування контрольно-вимірювальними приладами; будову і правила обслуговування устаткування; періоди і правила відбирання проб, вимоги до якості готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде окремі операції з рафінації жирів та олій в апаратах: нейтралізує, промиває, відбілює, сушить, дезодорує, сепарує. Запускає і зупиняє насоси та устаткування. Готує необхідні розчини відповідно до технологічних інструкцій і подає їх в апарати. Спостерігає за роботою устаткування. Регулює технологічний режим рафінації за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Приймає жири та олію в збірники. Відбирає проби.