Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Пружинник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пружинника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні схеми пружинонавивальних верстатів різних типів; способи виготовлення складних та особливо відповідальних пружин; правила термооброблення пружин; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв для навивання пружин різної форми; будову різних ванн і печей, які застосовують під час нагрівання та термооброблення пружин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Навиває пружини в гарячому стані зі сталей різних марок на верстатах різних конструкцій з діаметром прутка понад 15 мм та навиває особливо складні і відповідальні пружини з діаметром прутка понад 10 мм. Виготовляє спеціальні відповідальні пружини в гарячому стані в дослідному виробництві. Налагоджує верстат, який обслуговує. Калібрує пружини після азотування. Виготовляє спіральні пружини типу равлика зі штабу. Визначає розмір оправок для навивання пружин.