* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль ручного кування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коваля ручного кування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову повітродувних установок; ковальські властивості металів; способи згинання різних ресорних листів зі сталей різних марок; правила і прийоми ковальського зварювання, розміри припусків на оброблення та допуски на поковки; елементарні способи підрахунку маси матеріалу, необхідного для найпростіших поковок; режими нагрівання та кувальну температуру сталі різних марок; прийоми і послідовність переходів кування; правила кування коней; типи підків; призначення та умови застосування контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручне кування за ескізами, шаблонами і взірцями деталей середньої складності з чистовим обробленням поверхонь і точним додержанням розмірів. Гне, відтягує, відбортовує та висаджує вироби середньої складності різної конфігурації з листового металу товщиною понад 5 до 8 мм за кресленнями та шаблонами. Наганяє ресорні хомути в гарячому стані на ресори, які мають в наборі до 10 листів, з правкою та перевіркою за косинцем. Править штамповані деталі з листового металу без горловин в гарячому та холодному стані з перевіркою за кресленнями та шаблоном. Виготовляє інструмент, необхідний для ковальських робіт. Виконує роботу як підручний коваля вищої кваліфікації під час кування особливо складних та відповідальних деталей з чистовим обробленням поверхонь, а також під час згинання ресорних листів.

Приклади робіт
Болти і гайки з головкою діаметром понад 50 мм - кування. Державки для різців перерізом понад 40 х 40 кв.мм - кування. Деталі ресорного підвішування кузовів вагонів, автозчепу візків рухомого складу - кування. Кільця з конструкційної сталі з розміром кутика понад 45 х 45 мм та штаби понад 45 мм до розмірів 100 х 100 і 100 мм - згинання. Кільця, фланці діаметром до 200 мм - кування. Кліщі ручні ковальські - кування. Ключі накладні та торцеві - кування. Колеса, вози, сани - кування. Костилі, гаки для ізоляторів, хомути - кування. Кронштейни та осі перехідних площадок вагонів - кування. Ланцюги діаметром до 25 мм - виготовлення та зварювання ланок, виготовлення гаків, стопорів та вертлюг. Ланцюги діаметром до 40 мм - ремонт. Муфти різні - кування. Обтискання - кування. Опори балансирів букс тепловозів - кування. Підкови - кування. Прес-форми масою до 10 кг - кування деталей змінного устаткування. Рами з кутової сталі - згинання. Розкатки - кування. Сталь штабова для кронштейнів підшипників ручного однобалочного крану - гаряче згинання. Тримачі кодієочисника електровозів - кування. Хомути довжиною до 1000 мм - згинання. Шестірні діаметром до 150 мм - кування з висаджуванням.