* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник електричних машин та апаратів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електричних машин та апаратів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення та принцип дії електричних машин та апаратів, які складає; технічні вимоги до складання та регулювання; методи кріплення сегментів у процесі складання осердь турбо- та гідрогенераторів і великих електричних машин, пристроїв та принцип роботи спеціальних пристроїв, приладів, установок та іншого устаткування під час складання; склад різних м'яких припоїв та флюсів; систему допусків та посадок; способи вимірювання напруга, сили струму в колі постійного та змінного струму; вимірювання опору ізоляції; правила організації бригадного складання та ведення обліку виконання виробничого завдання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає та регулює прості електричні апарати. Виконує механічне та електричне регулювання складених електричних машин, низьковольтної та високовольтної апаратури. Складає вузли та вироби середньої складності з застосуванням спеціальних пристроїв. Паяє м'якими припоями. Напресовує ротори на вали асинхронних електричних машин. Шихтує осердя із сегментів статорів турбо- та гідрогенераторів великих високочастотних електричних машин висотою до 600 мм. Усуває дефекти, які виявляє у процесі складання та випробування електричних машин та апаратів.

Приклади робіт
Електромашинобудування: агрегати для дугового складання - з'єднання двигуна внутрішнього згоряння з генератором; електродвигуни асинхронні потужністю понад 100 кВт - загальне складання; машини електричні великі - підготовка місця на стенді під установлення приводних машин; системи магнітні машин постійного струму - складання та вивіряння зазорів та симетрії. Електроапаратобудування: блоки випрямні систем збудження - складання; вимикачі автоматичні - остаточне складання та регулювання; вимикачі масляні горщикові - регулювання складеного апарату; вимикачі шунтувальні водяні - з'єднання вимикачів основами, з'єднання з рамою та регулювання роботи; камери дюнного гасіння - складання та регулювання; комутатори автоматів - складання; контактори змінного струму третьої-п'ятої величини - регулювання; контакти автоматів - складання; осцилятори зварювальні іскрові - складання; перемикачі гальмові та реверсивні - складання та регулювання; перетворювачі тиску - складання з підганянням деталей за місцем та випробування під тиском; стабілізатори швидкості - складання та регулювання; станції магнітні постійного струму - складання вузлів.