Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Просочувальник кабелів та проводів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника кабелів та проводів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та взаємодію вакуум-апаратів з вакуум-насосними станціями, з гідравлічним агрегатом, установкою для примусового охолодження кабелю маслом та установкою редукування; основні режими сушіння та просочування маслонаповнених кабелів, електричні схеми з'єднання жил та кабелю; способи підключення до електричних виводів; конструкцію кабелів; призначення та застосування складних контрольно-вимірювальних приладів; види браку та способи його запобігання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Просочує та сушить силові кабелі напругою понад 10 кВ у вакуум-апаратах та апаратах глибокого вакууму. Просочує та сушить маслонаповнені кабелі. Веде хімічне очищення, фільтрує та дегазує масло. Підтримує задану вологість та вміст газу в просочувальному маслі. Готує та обслуговує азотну, масляну та вакуумну системи, вакуум-насоси та апарати. Виконує монтаж та настроює автоматичні регулятори та датчики режимів сушіння і просочування в апаратах. Підготовляє азот за допомогою установки редукування. Контролює та регулює температуру нагрівання кабелю, ступеня вакууму, подачу просочувального масла або просочувальної суміші складними контрольно-вимірювальними приладами. Підключає жили кабелю до електричних виводів за заданою схемою. Охолоджує кабель маслом від установки примусового охолодження. Перевіряє устаткування на герметичність при вакуумі та під тиском. Підналагоджує та бере участь у ремонті вакуумних насосних станцій, масляних насосів, вентилів, систем гідравлічних запорів кришок на вакуум-апаратах.