* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник ручного формування 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: виготовлення простих форм; послідовність виготовлення оболонкових напівформ; властивість емульсії та сумішей, які застосовує під час виготовлення оболонкових форм та стрижнів; призначення ливників та випорів; призначення та застосування простого інструменту та пристроїв, необхідних для виготовлення форм; основні відомості про метал, який заливається; спосіб приготування формувальних сумішей; температуру підігрівання модельних плит та випалювання оболонок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Формує вручну за моделями, в опоках або в ґрунті для простих відливок малих розмірів, що мають на поверхні невеликі виступи з дрібними та простими стрижнями. Формує вручну оболонкові напівформи та стрижні для дрібних та середніх розмірів відливок простої конфігурації під керівництвом формувальника вищої кваліфікації. Складає форми для середніх та малих простих відливок з постановкою стрижнів прямолінійних обрисів. Готує опоки для набивання. Наносить емульсії та засипає формувальну суміш на моделі. Виконує окремі прості формувальні операції або набиває та трамбує форми для великих простих відливок під керівництвом формувальника вищої кваліфікації. Установлює в піч для випалювання оболонкові напівформи. Знімає оболонки з модельної плити.

Приклади робіт
Виготовлення форм: Башмаки зі стрижнями з найбільшим розміром до 500 мм. Важілі. Вкладиші, бугелі та подібні деталі з діаметром валу до 300 мм. Вкладиші шиберного напряму. Гайки пожежні накидні. Заготовки втулок зі стрижнями та поршневі кільця з діаметром до 300 мм. Клини фрикційні апаратів автозчепів. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром до 300 мм. Колодки гальмові вагонів. Колосники для кімнатних печей. Корпуси вентилів з отворами з діаметром до 50 мм. Корпуси рейко-зубчастих, гвинтових та важільно-рейкових домкратів. Косинці арочні. Лійки ливникові Муфти з'єднувальні з діаметром до 300 мм. Обмоткотримачі електромашин з діаметром до 500 мм. Опоки з площею рознімання до 0,5 кв.м. Патрубки з отворами з діаметром до 80 мм. Пробки дишлові, ніпелі батарей опалення. Рамки для стрижнів. Ролики. Роульси кіпових планок з діаметром до 250 мм. Ручки.