* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник на електронно-променевих зварювальних установках 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи установок, які обслуговує; основне призначення схеми вмикання і вимикання електронно-променевих установок; основи знань з електротехніки у межах роботи, яку виконує; правила керування механізмами переміщення виробів, живленням електромагнітної гармати і електромагнітними лінзами; процес відкачування і необхідну ступінь вакууму; правила роботи з високовольтним устаткуванням та його джерелами живлення; основні властивості матеріалів, які зварює; види зварних з'єднань і швів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Зварює прості деталі з однорідних за складом металів і їх сплавів, які не підлягають випробуванням. Бере участь в налагодженні зварювальних установок і машин. Підбирає режими і підналагоджує їх в процесі роботи. Обслуговує вакуумні системи, вакуумні насоси і агрегати. Стежить за відкачуванням та контролює роботу вакуумної системи за контрольно-вимірювальними приладами. Обслуговує живильні пристрої високої напруги зварювальних установок.