* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Шихтувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією шихтувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, яке обслуговує; фізичні та хімічні властивості компонентів шихти та їх призначення; схему руху шихтових матеріалів; розміщення і ємність бункерів; граничні норми навантаження устаткування та підйомно-транспортних механізмів; режим сушіння, послідовність завалювання в печі та вагранки шихтових матеріалів; шкідливі домішки в шихті та їх вплив на якість шихти; вимоги Державних стандартів до якості шихтових матеріалів; розміщення та ємність відсіків, бункерів та інших завантажувальних пристроїв; черговість подачі компонентів шихти в змішувальні бігуни та мішалки; схему автоматизації та блокування устаткування, яке обслуговує; місця змащування устаткування та види мастильних матеріалів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес складання і сушіння шихти з окремих компонентів, складає присадки з різних солей в змішувальних бігунах, барабанах, мішалках, кульових млинах, сушильних печах, шафах та на іншому устаткуванні. Завантажує шихтові, додаткові, заправні матеріали та розкислювачі в мульди ємністю від 1 до 3 куб.м та подає їх краном на робочий майданчик. Завантажує шихту з одночасною підготовкою її в шихтових відділеннях сталеплавильних, феросплавних та ливарних цехів. Веде процеси дозування та шихтування матеріалів з проведенням розрахунку шихти під керівництвом шихтувальника вищої кваліфікації. Змішує компоненти шихти та забезпечує нормальне її зволоження. Стежить за подачею матеріалів. Управляє транспортно-живильними, вантажними та завантажувальними механізмами, шихтонавантажувальними машинами та іншим устаткуванням. Здійснює скреперування матеріалів. Відбирає проби. Подає шихту з дозувальних візків до бункерів змішувачів та на плавильні майданчики. Регулює рівномірну подачу шихти. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, яке обслуговує, бере участь в його ремонті.