* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст зернових навантажувально-розвантажувальних машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста зернових навантажувально-розвантажувальних машин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, конструктивні особливості, технічну характеристику навантажувально-розвантажувальних машин, експлуатаційні показники та умови, що забезпечують їх ефективну роботу під час переміщення різних культур зерна (максимальну продуктивність з найбільш економними витратами електроенергії): схему вивантаження та переміщення зерна; способи запобігання та усунення несправностей у роботі всього навантажувально-розватажувального устаткування; правила регулювання роботи турбонасосів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує стаціонарними плавучими пневматичними перевантажувачами різного типу під час вивантаження зерна із суден, барж і вагонів та переміщує його до берегових приймальних пристроїв. Обслуговує та встановлює за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та пристроїв оптимальний режим роботи перевантажувачів, відповідних параметрів вакууму і підтримує їх у процесі роботи. Забезпечує допустиму температуру нагрівання підшипників турбонасосів та безперебійну роботу змащувальних систем, роботу повітродувної машини і пневматичних перевантажувачів, регулює їх роботу. Виявляє, усуває несправності та запобігає їх виникненню в роботі обслуговуваних машин та всієї системи перевантажувачів. Проводить періодичний огляд, промивання, очищення та поточний ремонт окремих вузлів, механізмів і деталей. Складає дефектні відомості на ремонт устаткування.