* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник термітного зварювання 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії машин, апаратів сіялок і інших механізмів, які обслуговує; призначення і умови застосування спеціальних пристроїв; правила і прийоми приготування формувальної суміші, формування і виготовлення тиглів; матеріали, які входять в термітні суміші, і способи їх підготовки (здрібнення і просівання), правила упакування і укладання компонентів терміту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує термітне зварювання простих і середньої складності деталей. Установлює і вивіряє прес, править поверхні, які зварює, установлює і обмазує форми. Набиває форми, виймає моделі і сушить форми. Готує суміші для тиглів, виготовляє їх і відпалює. Підігріває поверхні, які зварює, бензоапаратом і жаровнею. Просіває вручну або на сіялці і виконує дроблення на дробильній машині компонентів терміту, перемішуючи їх, упаковує та укладає порціями. Обрубує метал після зварювання. Регулює роботу вентиляційної установки. Змащує механізми. Готує кабель і проводи до зварювання.