* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник на машинах контактного зварювання 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зварника на машинах контактного (пресового) зварювання 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, кінематичні схеми, пневматичні пристрої і електричні схеми керування різних типів контактних машин; будову пускорегулювальної апаратури; принцип визначення режимів зварювання; способи контролю і випробувань відповідальних зварних швів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Зварює на контактних і точкових машинах особливо відповідальні вироби, вузли, конструкції, трубопроводи і ємності з різних сталей, кольорових металів, сплавів і неметалевих матеріалів. Зварює тертям замки до труб.

Приклади робіт
Боковини кузова і кришки суцільнометалевих пасажирських вагонів - зварювання. Гілки шпангоутів - зварювання. Елементи трубні парових котлів тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм) - зварювання. Консолі крил літаків - зварювання. Клеєзварні конструкції (перебірки корпусу, платформи, шпангоути, панелі, палуби і надбудови) з алюмінієвих сплавів - зварювання. Панелі великогабаритні спеціального призначення - зварювання. Понтони - зварювання. Радіатори повітряні - зварювання. Рейки всіх типів - зварювання. Ресивери - зварювання. Літаки: обшивання крил і фюзеляжів - зварювання. Стабілізатори - зварювання. Траверси до стояків шасі автомобілів - зварювання. Трубопроводи зовнішніх мереж газопостачання середнього і високого тиску - зварювання. Трубопроводи технологічні I і II категорій (груп), а також трубопроводи пари і води (I і II категорій) - зварювання. Ферми арматурні - зварювання. Циліндри для напірних труб - зварювання. Примітка. Під час виконання робіт на самохідних стикозварювальних машинах, які працюють в польових умовах від власних джерел живлення, роботи тарифікувати на розряд вище.