Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зуборізальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зуборізальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила підналагодження однотипних зуборізних верстатів; правила керування великогабаритними верстатами, які обслуговує сумісно з зуборізальником вищої кваліфікації; основні механічні властивості матеріалів, які обробляє; правила розрахунку замінних шестерень; будову найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв, нормального різального інструменту; призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту; допуски і посадки, ступені точності, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Нарізає зовнішні та внутрішні зуби циліндричних та конічних шестерень, зубчастих коліс за 8-9 ступенями точності методом фрезерування, довбання, копіювання та обкатування на однотипних зуборізних верстатах з самостійним підналагодженням їх. Нарізає зуби шестерень на спеціалізованих напівавтоматичних або автоматичних верстатах, які прилаштовані та налагоджені для оброблення визначених деталей. Керує підіймально-транспортним устаткуванням з підлоги. Здійснює стропування та ув'язує вантажі для підіймання, переміщення, установлення, складування.

Приклади робіт
Вали шестеренні з прямим зубом - стругання зубів. Вали шестеренні з прямим зубом - нарізання зубів методом обкатування та методом копіювання впадини різальним інструментом. Колеса зубчасті - довбання і фрезерування зовнішніх зубів. Шестірні циліндричні та конічні з прямим зубом - стругання зубів. Шестірні внутрішнього зчеплення з прямим зубом - довбання зубів.