Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Протягувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією протягувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми протяжних верстатів різних типів і правила перевірки їх на точність; конструктивні особливості універсальних і спеціальних пристроїв і правила їх застосування; будову складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів, які застосовуються під час протягування; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); способи налагодження протяжних верстатів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Протягує за 6-м квалітетом (1 - 2-м класами точності) на протяжних верстатах різних конструкцій внутрішні замки форми трапеції з застосуванням набору багатоступінчастих протяжок, а також глибокі отвори з застосуванням комплекту різних протяжок і спеціальних пристроїв. Протягує пази в дисках з застосуванням комплекту протяжок. Налагоджує верстати.

Приклади робіт
Деталі типу кронштейн, корпус зі сплавів типу ЗБ і ЗМ - протягування евольвентних отворів за Н7-Н8 квалітетами.