Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник електричних підйомників 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником електричних підйомників (ліфтів) 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи перевіряння габаритів шахти та їх відповідність вимогам проекту та технічним умовам; технологічну послідовність, способи монтажу та регулювання механічного й електричного устаткування вантажних і пасажирських ліфтів зі швидкістю руху до 1 м/сек, правила налагоджування і здавання їх в експлуатацію; електросхеми ліфтів зі швидкістю до 1 м/сек (крім ліфтів з груповим і парним керуванням); способи вимірювання опору ізоляції та заземлення; правила Держнаглядохоронпраці; правила експлуатації вантажопідйомних машин та зйомних вантажозахватних пристроїв Держнаглядохоронпраці; вимоги до будівельної частини ліфтових установок; правила будови електроустановок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу електричних підйомників (ліфтів).

Приклади робіт
Монтаж каркасів металевих шахт. Монтаж напрямних. Складання кабін і противаг та їх встановлювання. Установлювання шахтних дверей. Монтаж устаткування машинного приміщення та приямка, регулювання механічних і електричних вузлів вантажних і пасажирських ліфтів зі швидкістю руху до 1 м/сек, здавання їх в експлуатацію. Прокладання та підключання електропроводки ліфтів зі швидкістю руху до 1 м/сек (крім ліфтів з вантажним і парним керуванням). Підвішування та кріплення канатів кабіни й обмежувача швидкості. Вимірювання опору ізоляції та заземлення. Підіймання устаткування у машинне приміщення. Монтаж телефонно-диспетчерського зв'язку всередині ліфтових шахт. Перевіряння геометричних розмірів та розмічання шахт.