* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник опалубки для монолітно-каркасних споруд 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій або за іншою спорідненою професією 3 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи монтажу, демонтажу та ремонту металевої та інших видів складної опалубки; основні властивості та марки матеріалів, із яких виготовлено опалубку; способи стропування опалубки; способи з'єднування та кріплення елементів опалубки, складання її з окремих елементів; будову, способи та прийоми складання і встановлювання такелажного та підйомного устаткування і пристроїв під час монтажу опалубки; всі види такелажних вузлів, стропів і захватних пристроїв, що застосовуються для підіймання та опускання опалубки; конструкції гвинтових і гідравлічних домкратів; застосування променевих траверс і способи стропування ними; способи та прийоми монтажу і демонтажу опалубки; основні вимоги до якості монтажу опалубки; будову пневматичних та електричних монтажних інструментів та правила роботи з ними; види ущільнювальних прокладок для герметизації стиків у опалубці та способи їх установлювання; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час монтажу, демонтажу, ремонту металевої та інших видів складної опалубки в ході спорудження монолітних бетонних і залізобетонних будівель, конструкцій, інженерних споруд різного призначення та виготовляння монолітних конструкцій і деталей.

Приклади робіт
Монтаж, демонтаж металевої та інших видів складної опалубки під час спорудження монолітним способом колон, балок, плит перекриттів, стін і перегородок, фундаментів, масивів, стояків рам і прогонів, труб висотою до 30 м. Установлювання кружал домкратних рам, присхідців, щитів для ковзної (рухомої) опалубки та робочого настилу. Монтаж, демонтаж опалубки під час спорудження масивів морських гідротехнічних споруд із поздовжніми та поперечними люками та великопанельних щитів опалубки з ребрами. Демонтаж опалубки арок, куполів, склепінь, оболонок, резервуарів, баків, бункерів, спіральних камер, відсмоктувальних і підвідних труб. Ремонт опалубки різних видів.