Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник зв'язку-антенник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником зв'язку-антенником 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи підйому складних дротяних антен на щоглах і баштах; способи монтажу антен-щогл і антен з жорсткими вібраторами на баштах; способи монтажу антен ультракоротких хвиль; способи монтажу концентричних фідерів із труб і хвильоводів; способи розбивання фідерних ліній; способи розмічання трас концентричних фідерів, хвильоводів, місць установки антен, деталей і конструкцій для їх кріплення на щоглах і баштах; способи складання та встановлювання металевих щогл; способи механічного регулювання щогл, антен, фідерів і антенних перемикачів; електричні схеми антенно-фідерних систем; способи обробки високочастотних кабелів головних фідерів на антенах; способи випробовування підйомно-такелажних засобів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи з монтажу антенно-щоглових споруд.

Приклади робіт
Перевіряння комплектності деталей і конструкцій антен і фідерів. Розмічання місць встановлення підйомно-такелажних пристроїв і анкерів. Підйом складних дротяних антен на щогли і башти. Монтаж антен-щогл. Монтаж антен з жорсткими вібраторами і антен ультракоротких хвиль на баштах. Складання і встановлювання одноствольних металевих щогл. Установлювання металевих ґратчастих щогл з базою 400 мм і більше. Складання та встановлювання шпренгельних щогл. Монтаж хвильоводів і концентричних фідерів із труб на підгінних і вимірювальних ділянках. Механічне регулювання щогл, антен, фідерів і антенних перемикачів. Розбивання трас прокладки фідерів і хвильоводів, розмічання місць установки антен, деталей антен і конструкцій їх кріплення на щоглах і баштах. Обробляння високочастотних кабелів головних фідерів на антенах.