Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Машиніст устаткування розподільчих нафтобаз 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста устаткування розподільчих нафтобаз 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила технічної експлуатації устаткування нафтобази, резервуарів; будову насосів, двигунів внутрішнього згорання, електромоторів; інструкції з експлуатації устаткування насосних станцій, парокотельних, електростанцій, запірної арматури і контрольно-вимірювальних приладів; загальні знання з гідравліки, механіки, теплотехніки, електротехніки; слюсарну та ковальську справу; схему технологічної обв'язки насосної, резервуарного парку, розливальної і зливально-наливних естакад; схему дистанційного керування насосних станцій і електропривідної запірної арматури; причини несправностей у роботі механізмів та іншого устаткування нафтобази, способи запобігання їм та їх усунення; фізичні та хімічні властивості нафтопродуктів, які перекачуються; норми витрат мастильних матеріалів і палива; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; властивості шкідливих, небезпечних і отруйних речовин, які застосовуються при виконанні робіт, що пов'язані з професійними обов'язками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує устаткуванням нафтобаз з річним обсягом реалізації нафтопродуктів від 20 до 100 тис.т. Обслуговує насосні станції з перекачування нафти, нафтопродуктів, пересувні електростанції, парокотельні, резервуарні парки, трубопровідні комунікації, зливально-наливні залізничні та автоналивні естакади і нафтопричали, компресори, насоси, двигуни внутрішнього згорання, парові котли. Регулює режим роботи двигунів і насосів під час перекачування нафтопродуктів, зливання-наливання залізничних цистерн, наливання автоцистерн, внутрішньобазових перекачувань з резервуару в резервуар. Здійснює профілактичний огляд, поточний і капітальний ремонт, змащення, пуск і зупинку устаткування, яке обслуговується, виявляє несправності. Проводить технічний огляд цистерн і суден. Стежить за роботою двигунів, генераторів, регулювальної арматури, контрольно-вимірювальних приладів, пересувних електростанцій, парокотельних, насосів, компресорів, трубопровідних комунікацій. Бере участь у монтажі і демонтажі обладнання нафтобаз. Веде облік роботи насосів, компресорів, двигунів та іншого устаткування нафтобази.