Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Оператор нафтоперекачувальної станції 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора нафтоперекачувальної станції 6 розряду не менше 1 року. У разі обслуговування електродвигунів і розподільчих пристроїв повинен мати допуск V групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес перекачування, технологічну схему нафтопродуктоперекачувальних станцій і схему електропостачання; принципові схеми систем автоматики, регулюючих пристроїв і блокування; правила технічної експлуатації основного та допоміжного обладнання; систему умовної сигналізації, правила техніки безпеки та протипожежної безпеки; правила обліку роботи перекачувальної станції; порядок складання дефектних відомостей на ремонт обладнання, автоматики і телемеханіки; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; властивості шкідливих, небезпечних і отруйних речовин, які застосовуються при виконанні робіт, що пов'язані з професійними обов'язками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує з дистанційного пульта технологічним процесом перекачування нафти, нафтопродуктів під час роботи на автоматизованих нафтопродуктоперекачувальних станціях магістральних трубопроводів з продуктивністю насосів понад 3500 м.куб./год. Забезпечує заданий режим перекачування. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, навантаженням електродвигунів, робочим тиском на насосах і в трубопроводі, вібрацією насосних агрегатів, температурою підшипників насосів і електродвигунів; обслуговує при необхідності електродвигуни. Знімає показання приладів. Здійснює облік кількості перекачуваної рідини. Обслуговує насоси, системи охолодження і вентиляції, запірну арматуру. Готує до пуску, пускає і зупиняє насоси. Обслуговує електродвигуни, пускорегулювальну апаратуру і розподільчі пристрої. Включає і переключає електродвигуни. Обслуговує автоматизовані котельні, водонасосні та каналізаційні станції, телеоснащення підстанції, периметральну сигналізацію. Виявляє несправності в роботі основного і допоміжного обладнання, систем автоматики дистанційного пульта керування і виводить їх у ремонт. Приймає виконані ремонтні роботи і перевіряє готовність обладнання і приладів до пуску. Веде технічну документацію. Передає необхідні відомості диспетчеру.