* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Штурман-інспектор", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації один раз у 5 років. Стаж роботи за професією штурмана - не менше 5 років. Наявність свідоцтва штурмана 1 класу цивільної авіації.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органів державної влади; нормативно-правові акти урядового органу державного управління цивільної авіації, які регулюють порядок авіаційної діяльності підприємств та авіакомпаній; методичні, нормативні та інші керівні матеріали з системи державного нагляду, ведення обліку, організації праці, трудового законодавства; документи ІКАО, Положення про Укравіатранс, Головну інспекцію з безпеки польотів, відділ інспектування льотної діяльності експлуатантів, накази, вказівки директора Укравіатрансу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розроблює, організовує, контролює додержання заходів щодо забезпечення безпеки польотів. Проводить інспектування авіакомпаній, авіапідприємств, льотних навчальних закладів з питань: штурманського забезпечення експлуатантів; аеронавігаційного забезпечення експлуатантів; рівня підготовки та практичних навичок літаководіння авіаспеціалістів відповідно до їх кваліфікації, класів і допусків. Бере участь у роботі комісії експлуатаційних інспекцій, інспектуванні експлуатантів під час розслідування порушень вимог Повітряного кодексу України; освоєнні нових типів повітряних суден, їх обладнання та систем. Здійснює контроль за станом безпеки польотів у авіакомпаніях, авіапідприємствах, навчальних закладах України, за якістю проведення теоретичних занять у льотних навчальних закладах.