Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник омилення 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника омилення 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; фізико-хімічні властивості сировини, напівпродуктів та готового продукту; правила відбору проб; параметри технологічного режиму; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде простий технологічний процес омилення речовин лугами або кислотами. Відмиває від лугу або кислоти. Передає продукт. Відбирає проби. Регулює параметри технологічного режиму: температуру, тиск, концентрацію, кислотність за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Коректує та визначає зайвину лугу в омиленому продукті. Розраховує необхідну кількість соди та лугу за кислотним числом та числом омилення. Обліковує витрати сировини та отриманої продукції. Приймає устаткування з ремонту.

Приклади робіт
Ведення процесу омилення у виробництві полівінілбутиралю, вініфлексу, кальцію, гліцерофосфату, харчових барвників.