Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Виробник фільєр 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні вузли полірувальних верстатів та їх взаємодію; марки твердосплавних матеріалів, які застосовуються у виробництві фільєр; номери алмазної пудри та карбіду бору; форми волочильного каналу; призначення та застосування контрольно-вимірювальних приладів та інструментів; способи підналагодження верстата: види браку та способи його запобігання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виробляє круглі фільєри з діаметром понад 0,09 мм з твердих сплавів, натуральних та штучних алмазів на полірувальних верстатах. Перевіряє якість полірування заготовок та запресовує їх в оправу алмазною пудрою та карбідом бору. Встановлює фільєри в гніздо патрона. Пропускає полірувальні пасма, крізь канал фільєри. Виконує чистове доведення вихідних фільєр алмазним порошком вручну. Контролює геометричні параметри волочильного каналу контрольно-вимірювальним інструментом. Бере участь у підналагоджуванні верстата.