* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Водій всюдихода 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи водієм всюдихода та слюсарем з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила експлуатації та керування всюдиходом; будову двигунів, механізмів та приладів всюдихода; правила дорожнього руху; ознаки та причини несправностей, способи встановлення та усування їх у польових умовах; правила стропування, навантаження, укладання, кріплення та розвантажування різних вантажів; правила виконання робіт з причіпними пристроями та обладнанням; правила перевезення людей, небезпечних вантажів та таких, що швидко псуються; граничне завантаження всюдихода та причепа під час руху по різних грунтах, снігу, льоду, воді; порядок і правила руху відповідно до карти та компасу в умовах обмеженої видимості та по малонаселеній місцевості; порядок оформлення приймально-здавальних документів на виконані роботи або на вантажі, що перевозяться; правила використання радіостанції, установленої на всюдиході; способи надання першої медичної допомоги у разі обмороження, опіків, травм; способи виконання штучного дихання; види та властивості паливних та мастильних матеріалів, норми їх витрат та способи збереження; правила користування вогнепальною зброєю.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує колісними, гусеничними, плавучими всюдиходами різних марок з потужністю двигуна понад 147 кВт під час руху по твердих дорогах, болотистій місцевості, сніговій цілині. Долає водяні перешкоди у різні пори року з підбором місць входу та виходу. Керує додатковим обладнанням всюдихода. Транспортує людей та вантажі. Супроводжує автомобілі під час подолання підйомів та важко-прохідних ділянок дороги. Ущільнює сніговий покрив, прокладає зимові дороги на болотистій місцевості, розчищає зимові дороги. Виконує буксирування причепів, заправляння паливними та змащувальними матеріалами, змащування всюдихода. Подає всюдихід з причепом для завантажування та вивантажування. Здійснює контроль за навантажуванням, вивантажуванням, кріпленням вантажу та безпечним розміщенням пасажирів. Подає всюдихід назад та ставить його на місце стоянки. Оформляє дорожню документацію. Перевіряє технічний стан всюдихода перед рейсом. Виявляє та усуває несправності, що виникли в дорозі, виконує всі види ремонту та технічного обслуговування. Підтримує зв'язок з базою за допомогою радіостанції. Самостійно витягує всюдихід (у критичних ситуаціях) з болота, річки.