* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник приладів та апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником приладів та апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: номенклатуру матеріалів, виробів, інструментів і пристроїв, що застосовуються під час монтажу трубних і електричних проводок; правила монтажу трубних і електричних проводок; способи та правила випробовування трубної проводки щодо щільності і міцності; трубні вводи у щити й пульти; конструкції, типи щитів і пультів та правила їх монтажу; призначення, принцип дії, правила монтажу приладів І, II категорій складності та потенціометрів і дифманометрів III категорії складності; способи розмічання для встановлювання конструкцій під прилади та засоби автоматизації; основні елементи трубної обв'язки приладів на щитах і конструкціях; найпростіші способи вивіряння змонтованого устаткування; способи стропування та переміщання вантажів та користування механізованим такелажним обладнанням.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу приладів і апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування і конструкцій, що пов'язані з ними.

Приклади робіт
Монтаж і випробовування трубних проводок III-V категорій. Обв'язування приладів на щитах і конструкціях мідними, поліетиленовими та сталевими трубами. Монтаж приладів І та II категорій складності: датчиків-реле температури, мілівольтметрів і логометрів пірометричних; термометрів манометричних; комплектів вимірювання температури; потенціометрів, мостів і міліамперметрів; манометрів, тягомірів, напоромірів, вакуумметрів; електронних блоків сигналізаторів рівня; індикаторів і сигналізаторів тиску; вторинних приладів електричних, електронних, пневматичних показуючих, самописних з дистанційною передачею показань з інтегруючим або регулювальним пристроєм; допоміжних пристроїв газоаналізаторів; апаратури уніфікованої системи елементів промислової пневмоавтоматики (УСЕППА); регуляторів електричних і електромеханічних; коробок компенсаційних; трансформаторів; реле лічильноімпульсних і лічильнокрокових; кранів і панелей ручного дистанційного керування пневматичних; редукторів і фільтрів повітря; потенціометрів і дифманометрів III категорії складності. Монтаж конструкцій для трас трубних і електричних проводок. Улаштовування одиночних проходів через стіни та перекриття. Прокладання металевих рукавів. Прокладання захисних трубопроводів (крім труб при вибухонебезпечних роботах). Прокладання проводів у коробах і захисних трубах. Монтаж кабельних і трубних вводів у щити та пульти. Монтаж заземлення щитів, пультів і приладів. Приєднування трубних проводок до приладів і добірних пристроїв. Монтаж конструкцій під прилади і виконавчі механізми. Монтаж шафових і панельних щитів і пультів. Монтаж розширювальних, вологовіддільних, конденсаційних, роздільних і зрівняльних судин. Монтаж і ревізія запірної арматури. Монтаж добірного обладнання приладів занурювання, тиску і аналізу газу. Випробовування змонтованих приладів і апаратури.