Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник технологічного устаткування та пов'язаних з ним конструкцій 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником технологічного устаткування та пов'язаних з ним конструкцій 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи перевіряння фундаментів під устаткування середньої складності та методи його монтажу; способи вивіряння устаткування, що монтується; способи гідравлічних і пневматичних випробувань; способи стропування та переміщання вантажів; будову устаткування, що монтується; сортамент труб, що застосовуються у централізованих системах густого та рідкого змащування, емульсійних, гідравлічних і пневматичних установок; сортамент матеріалів, що застосовуються під час травлення труб; приготування розчинів і травлення; сортамент виробів і конструкцій, що застосовуються; основні властивості та марки будівельних сталей; способи складання та монтажу конструкцій з окремих елементів; способи з'єднування та кріплення елементів металоконструкцій; будову, призначення та способи монтажу трубних систем; способи з'єднування та кріплення елементів конструкцій пневматичних і гідравлічних установок, розрахованих на робочий тиск до 4 МПа (40 кгс/см2); технічні вимоги та допуски під час монтажу механізмів і машин; будову та прийоми роботи ручними машинами, механізованими інструментами спеціального призначення; правила підіймання та переміщання монтажних елементів за допомогою підіймальних машин та механізмів і наочну сигналізацію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу промислового устаткування для усіх галузей народного господарства та конструкцій, що пов'язані з ним.

Приклади робіт
Стропування, переміщання, укладання та розстроповування устаткування масою до 25 т з використанням універсальних засобів такелажу та підйомних кранів. Приймання фундаментів. Виконання найпростіших способів вивіряння. Розмічання деталей середньої складності. Шліфування поверхонь деталей. Розкручування отворів, притирання ущільнювальних поверхонь у арматурі діаметром до 100 мм, набивання сальників. Пришабровування деталей та поверхонь під контролем робітника більш високої кваліфікації. Відпалювання і відпускання деталей. Скріплювання транспортерних стрічок та пасів. Гідравлічне та пневматичне випробовування устаткування, розрахованого на робочий тиск до 4 МПа (40 кгс/см2). Монтаж затворів бункерів. Способи стропування металоконструкцій, що монтуються. Монтаж простих сталевих конструкцій: драбин, майданчиків, обгороджень, опорних стояків, кронштейнів, риштування, помостів тощо, конструкцій середньої складності масою до 5т: балок, прогонів, пов'язей. Монтаж ємкісної сталевої арматури масою до 3 т, верстатів, пресів, дробильно-розмельного устаткування масою до 5 т, що надходять у зібраному вигляді. Монтаж апаратів з перемішувальними пристроями до 30 м3. Монтаж затулок та шиберів діаметром до 50 мм. Монтаж підіймально-транспортних механізмів перервного транспорту: укрупнене збирання вузлів кранів; монтаж механізмів переміщання та підіймання для кранів вантажопідйомністю до 10т. Монтаж систем густого та рідкого централізованого змащування: монтаж розводки маслопроводів для машин середньої складності, магістральних трубопроводів систем змащування та ручних станцій густого змащування. Збирання та монтаж віддільних вузлів і деталей компресорів, насосів і вентиляторів масою до 1т. Монтаж трубопроводів, розрахованих на тиск до 4 МПа (40 кгс/см2), що надходять з устаткуванням. Монтаж окремих вузлів цементних печей, ущільнювальних пристроїв і ланцюгової завіси. Монтаж устаткування холодильних установок, передмонтажна ревізія окремих вузлів маслозбірників, аміачних конденсаторів, випарників і промпосудин.