Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування деревообробних підприємств 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування деревообробних підприємств 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання, установлювання і перенесення монтажних осей; правила перевіряння і приймання фундаментів під монтаж устаткування та місць встановлення устаткування; способи монтажу складного устаткування; способи балансування, центрування, вивіряння і регулювання устаткування, що монтується; будову та принцип дії систем змащування; технічні вимоги та допуски під час монтажу механізмів і машин; правила здавання в експлуатацію складного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу устаткування деревообробних підприємств і конструкцій, що пов'язані з ним.

Приклади робіт
Монтаж пресфугувальних, шпонкових, ножеточильних, установочних і центрувальних верстатів, вузькоплитних пресів для склеювання "на вус", конвеєрних механічних вайм, колодотягачів, штабелерів, стругальних, форматнообрізних і стружковоплитних верстатів без пультів керування. Монтаж стружковоплитних установок: молоткової дробарки, дозаторів; контрольних ваг, змішувачів, роликових транспортерів, скидачів плит, верстатів для поздовжнього і поперечного різання деревоволокнистих плит. Монтаж устаткування лісопильного цеху: лісопильної рами, автоматичного колодотягача, механічного скидача, затискного гідрофікованого візка, гідравлічного ланцюгового брусоперекладальника, рольгангів і ланцюгових транспортерів.