Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник вторинних ланцюгів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником вторинних ланцюгів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи будови електроустаткування, що монтується; порядок компонування арматури; способи вимірювання опору ізоляції; електричні схеми середньої складності; способи з'єднування, обробляння кінців та приєднання проводів та жил кабелів усіх марок перерізом до 70 мм2; способи маркування сталевих та пластмасових труб, кабелів та відведень; правила стропування та переміщання устаткування; будову та способи користування механізованим такелажним обладнанням; будову монтажно-поршневих пістолетів, гідравлічних та ударно-обертальної дії інструментів, правила догляду та користування ними; призначення релейного захисту; принцип дії та схеми максимально-струмового захисту; правила комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та інженерних спорудах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час монтажу вторинних ланцюгів.

Приклади робіт
З'єднування, обробляння кінців та приєднування проводів, жил кабелів усіх марок перерізом до 70 мм2 усіма способами, крім зварювання. Установлювання захисних пристроїв, кожухів та загорож. Кріплення конструкцій та апаратів за допомогою монтажного поршневого пістолета. Обпресовування наконечників або припаювання їх до жил кабелів та проводів. Перевіряння та регулювання електромагнітних реле струму та напруги. Установлювання скоб та металевих опорних конструкцій. Кріплення конструкцій приклеюванням. Прокладання кабельних лотків та перфорованих монтажних профілів. Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та на інженерних спорудах. Установлювання сталевих коробів та смуг для прокладання проводів. Установлювання за готовою розміткою контрольних, вимірювальних та сигнальних приладів, що не забезпечені самописним устаткуванням. Маркування та приєднування кінців проводів під час монтажу вторинних ланцюгів середньої складності. Встановлювання набірних клем, вимірювання опору ізоляції. Встановлювання апаратів типу КСА та їх регулювання. Продзвонювання проводів та кабелів.