Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Землекоп 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи землекопом 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види та основні властивості скельних та мерзлих грунтів; способи розроблення грунтів у котлованах та траншеях за наявності кріплень; правила улаштування та розбирання кріплення котлованів та траншей; способи розроблення грунтів IV групи, скельних та мерзлих грунтів; будову пневмо- та електроінструментів; найпростіші прийоми розбивання земельних споруд; правила користування вантажопідйомними пристроями для підйому грунту з траншей та котлованів; правила закладання схилів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розробляє вручну грунти І-ІV груп у котлованах і траншеях раніше розкріплених або з одночасним улаштуванням кріплень, грунти IV групи, нескельні мерзлі та скельні грунти. Розробляє грунти усіх груп із застосуванням механізованого інструменту.

Приклади робіт
Розробляння грунтів IV групи та скельних і нескельних мерзлих грунтів. Розробляння грунтів ІІI групи у розкріплених котлованах або траншеях. Розпушування та ущільнювання грунтів пневмо- та електроінструментами. Улаштовування кюветів, лотків, корит у земляному полотні та копання ям для будівельних конструкцій. Планування та зачищання поверхонь за рейкою або шаблоном. Зрізання та планування за шаблоном схилів виїмок, розроблених екскаваторами. Підіймання грунту з траншей та котлованів за допомогою підйомних пристроїв та механізмів. Укріплювання схилів дерном у клітинку та стінку. Улаштовування засипних та похилих дренажів з укладанням труб. Заповнювання дренажних колодязів фільтровими матами. Укладання багатошарових плоских фільтрів складної форми. Укладання гончарних перфорованих труб.