Категорія - Професіонали |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Інженер із складних робіт у бурінні свердловин", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технічні характеристики, конструктивні особливості та режим роботи бурового устаткування, інструменту та пристроїв, правила їх технічної експлуатації, технологію виробничого процесу і ведення складних бурових робіт, методи боротьби з викидами, відкритим фонтануванням та іншими ускладненнями; методи ліквідації аварій і ускладнень; методи боротьби з поглинанням; склад і спосіб застосування сумішей для ізоляції зон поглинання; методи розрахунків і основи конструювання; основи трудового законодавства, основи законодавства з охорони навколишнього середовища.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує виконання виробничих завдань з ремонту свердловин з метою попередження виникнення ускладнень і аварій. Аналізує причини ускладнень і аварій та вживає заходів щодо їх ліквідації. Бере участь у роботах зі спускання глибоких обсадних колон. Бере участь у розробленні нестандартного ловильного інструменту. Розробляє інструкції щодо попередження аварій і ускладнень. Контролює параметри глинистих розчинів. Бере участь у ліквідації викидів і відкритих фонтанів. Веде установлену технічну документацію.