* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Ремонтник штучних споруд 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією ремонтника штучних споруд 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види і типи штучних споруд; основні положення з їх утримання і ремонту; правила ремонту і способи запобігання пошкоджень; правила холодного і гарячого клепання; розміри заклепок, допуски і посадки; гатунки і марки сталі; способи і прийоми правлення і гнуття арматурних стержнів; способи приготування і дозування розчинів; способи пробивання гнізд і отворів у кладці та у забутці; розбирання кам'яної і бутової кладки; основні марки цементу, заповнювачів та бетонних сумішей; види асфальтобетонних сумішей, мастик, емульсій, інертних заповнювачів; способи заготовлення опалубочних щитів; прийоми оброблення лісоматеріалів; правила поводження з антисептуючими та вогнезахисними сумішами і прийоми роботи з ними; будову пневматичних молотків, клепальних скобок та іншого механізованого інструменту; правила догляду за розчинонагрівачами і насосами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує та утримує в технічно справному стані поверхні опор, а також ремонтує прогонові будови і вузли штучних споруд із різних матеріалів, замінюючи окремі елементи. Виконує слюсарні, клепальні, теслярські і бетонні роботи без застосування риштування, колисок і інших допоміжних і страхувальних пристроїв. Виготовляє накладки. Свердлить отвори під заклепки в елементах штучних споруд. Гне арматурні стержні в холодному стані. Шпатлює і фарбує поверхні штучних споруд. Розбирає кладки опор штучних споруд. Закладає вибоїни, отвори і борозни цеглою і бетонною сумішшю. Насікає і розбирає бетонні і залізобетонні конструкції. Заштукатурює поверхні і ремонтує штукатурку. Улаштовує цементну стяжку. Очищає і замазує тріщини в асфальтобетонних покриттях на пішохідних мостах і шляхопроводах. Обробляє лісоматеріали механізованим інструментом. Обшиває дошками зруби і льодорізи. Укладає і замазує дощатий настил. Розбирає риштування і шпальні клітки. Ремонтує дерев'яні східці. Улаштовує рисберми оголовків дренажів і прорізів. Ремонтує і замінює футляри рухомих опорних частин. Ремонтує мостові бруси. Здійснює демонтаж протиугінних пристроїв, контркутників і контррейок вручну. Виготовляє і ремонтує дерев'яні щити для закривання отворів малих мостів і труб.