Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст котка самохідного комбінованого 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом технологічно суміжної або іншої спорідненої машини та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи, технічні характеристики котка; правила експлуатації, технічного обслуговування й ремонту; способи виконання робіт та вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявлення та усунення несправностей; режими змащування; норми витрат паливних і мастильних матеріалів та способи їх економії; слюсарну справу з ремонту дорожньо-будівельних чи інших подібних за складністю машин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує котком самохідним комбінованим статичної та вібраційної дії іноземного виробництва (типу BOMAG, DYNAPAC, НАММ, BITELLI) з програмним забезпеченням масою від 5 до 10 т під час ущільнення земляного полотна, конструктивних шарів дорожнього одягу у ході будівництва та ремонту автомобільних доріг різного призначення, аеродромів, інших лінійних та площинних об'єктів з щебеню, гравію, шлаку, асфальтобетонного покриття та шарів основи будь-якого типу. Здійснює ущільнення ґрунту, матеріалів зв'язних, високо-пластичних та стабілізованих цементом, асфальтобетонного покриття та шарів основи любого типу. Слідкує за обов'язковим дотриманням терміну і режиму ущільнення, швидкості руху котка, кількості проходів котка одним слідом, величиною перекривання кожного сліду наступним проходом вальців котка. Контролює технічний стан котка. Перевіряє роботу: двигуна, коробки передач, редуктора, вібраційного механізму; технічний стан вальців та коліс котка, механізмів керування, гідравлічної системи, електрообладнання, пристрою для очищення і змочування вальців. Готує коток до роботи, здійснює заправлення паливом і водою. Виконує щозмінне технічне обслуговування котка, бере участь у його плановому запобіжному ремонті.