Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Пресувальник-віджимач харчової продукції 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: режими пресування і зневоднення; види і властивості сировини; вимоги до якості продукту пресування; норми виходу соку із різної сировини; будову і порядок регулювання пресів, транспортуючих пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес зневоднення методом віджимання вологи на пресах різних конструкцій. Подає у прес сировину шнеками і транспортерами. Регулює рівномірне надходження сировини у прес і вологість продукту. Визначає закінчення віджимання залежно від вихідної вологості. Вивантажує зневоднений продукт. Веде технологічний процес віджимання соку на ручних пресах різних систем. Набирає дроблену масу і вивантажує прес вручну. Пресує масу, перемішує її у процесі пресування. Розвантажує вручну прес. Зливає сік у місткість. Включає і виключає устаткування, усуває несправності в його роботі. Чистить, миє і змащує преси.

Приклади робіт
Зневоднення мезги і зародків; віджимання плодоягідної сировини, соку і соєвого білка; пресування і віджимання локшини крабової, морських водоростей, печінки, м'яса і очеревини китів.