* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст кабелепрокладача на залізничному ходу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом залізнично-будівельних машин та слюсарем з ремонту колійних машин і механізмів чи інших подібних за складністю машин 4 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення, принцип роботи, технічні характеристики кабелепрокладача; правила та методи здійснення контролю за роботою обладнання та технологією виконання повного комплексу робіт згідно із технічними вимогами та робочими кресленнями; методи рихтування колії; правила та інструкції щодо монтажу, демонтажу, експлуатації і ремонту обладнання; причини виникнення, способи виявляння та усунення несправностей; режими змащування механізмів; норми витрат паливних, мастильних матеріалів та електричної енергії, способи їх економії; сорти та властивості мастил, палива, що застосовуються, правила їх зберігання; правила та способи виконання електрослюсарних, електротехнічних, механічних робіт із ремонту кабелепрокладача; правила проведення монтажу, демонтажу обладнання; інструкції щодо забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання робіт; правила технічної експлуатації залізничних доріг; технологію виконання робіт та вимоги до якості робіт; слюсарну та електротехнічну справи з ремонту колійних машин і механізмів чи інших подібних за складністю машин; правила експлуатації електричних установок; правила роботи з контрольно-вимірювальними приладами; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує кабелепрокладачем на залізничному ходу під час безтраншейного прокладання кабелів у тіло земляного залізничного полотна в складі кабелепрокладального залізничного поїзду зв'язку. Здійснює технічний огляд кабелепрокладача, підготовку його до роботи, заправляння паливом. Здійснює щозмінне та технічне обслуговування кабелепрокладача. Виконує електрослюсарні, електротехнічні, механічні роботи з поточного ремонту кабелепрокладача. Виявляє та усуває несправності в роботі кабелепрокладача, перевіряє роботу вузлів, агрегатів, гідравлічних систем та електрообладнання. Бере участь у плановому запобіжному ремонті кабелепрокладача. Монтує, демонтує обладнання на кабелепрокладачі. Здійснює контроль за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Здійснює рихтування колії. Забезпечує безпечні умови руху кабелепрокладача та безпеку робітників. Веде первинну технічну документацію.