* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування підприємств текстильної промисловості 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування підприємств текстильної промисловості 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання, встановлювання та перенесення монтажних осей; правила перевіряння і приймання фундаментів під монтаж устаткування та місць встановлення устаткування; способи монтажу складного устаткування; способи балансування, центрування, вивіряння та регулювання устаткування, що монтується; будову та принцип дії систем змащування; технічні вимоги та допуски під час монтажу механізмів і машин; правила здавання в експлуатацію складного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу устаткування текстильної промисловості та конструкцій, що пов'язані з ним.

Приклади робіт
Монтаж допоміжного устаткування прядильного виробництва (сукального та крутильного, ниткового та мотузкового, мотального та шліхтувального) без налагоджування автоматичних приладів. Монтаж механічних та автоматичних багаточовникових ткацьких верстатів усіх марок і різної ширини, стрічкоткацьких верстатів і ремізопідіймальних кареток, вузлов'язальних машин. Монтаж допоміжного устаткування оздоблювального виробництва, машин обпалювальних, машин та апаратів для промивання та відбілювання, вузлоуловлювачів, укладальників тканини, блоків моторизованих, джгутовирівнювачів, машин мерсеризаційних, машин заварювальних і валяльних, апаратів фарбувальних, компенсаторів роликових, тканинонапрямлячів, машин кирзомийних і столів для набивання шовкових тканин, машин наждачних, ворсувальних, вощильних, глянсувальних верстатів, відбійних, чистильних із запарними коробами. Монтаж верстатів для різання ворсових тканин та машин стригальних для килимових виробів, машин сушильних і центрифуг, машин люструвальних, бризкальних, розширяльних колісних, катків оздоблювальних, машин прасувальних, декатирувальних і замикальних, машин збиральних і пакувальних, машин для приготування віскози, машин бобіноперемотувальних, крутильних і обробних для обробляння та промивання віскозного шовку, різальних грабельнонамилювальних і різальнонамилювальних.