Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Машиніст-обхідник з турбінного устаткування IV група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста-обхідника з турбінного устаткування III групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і технічні характеристики турбіни, турбогенератора і допоміжного турбінного устаткування; теплові схеми, технологічний процес роботи установки; призначення і принцип роботи автоматичних регуляторів, теплових захистів, блоківок, сигналізації і засобів вимірювань; норми якості пари, конденсату, турбінного масла, вогнестійкої рідини; властивості хімічних реагентів, що вводяться до пароводяного тракту агрегата, і дозування їх; режими навантаження турбоустановки; техніко-економічні показники роботи турбінного устаткування; основи теплотехніки, елементарні основи електротехніки, механіки і водопідготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, контролює роботу шляхом обходу, забезпечує безперебійну роботу основного й допоміжного турбінного устаткування: конденсаційної, живильної, випарної, редукційно-охолоджувальної, деаераторної, регенеративної і теплофікаційної установок; дренажної, циркуляційної і масляної систем; системи регулювання і охолодження генератора; фільтрів, баків, випарників; установки введення хімічних реагентів до пароводяного тракту агрегату; систем технічної води, стисненого повітря і пожежогасіння на атомних і теплових електростанціях. Здійснює пуск, зупинку, опресування, випробування устаткування, перемикання в теплових схемах турбоустановки. Виявляє і усуває несправності в роботі устаткування. Ліквідує аварійні ситуації.

Спеціалізація
У разі обслуговування турбінного устаткування на теплових електростанціях з турбінами потужністю понад 10 тис.кВт до 45 тис.кВт.