Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Оператор товарний 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора товарного 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: державні стандарти на якість всіх продуктів, які зберігаються в парку; порядок підготовки резервуарів для заповнення їх продуктом вищим за якістю; правила приймання та здавання нафтопродуктів і скраплених газів; умови регулювання вантажопотоків по підвідних і відвідних трубопроводах; правила фінансових розрахунків із залізницею; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; властивості шкідливих, небезпечних і отруйних речовин, які застосовуються при виконанні робіт, що пов'язані з професійними обов'язками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує обладнання розподільчої нафтобази з річним обсягом реалізації нафтопродуктів від 40 до 100 тис.т і більше, керівництво всіма роботами. Обслуговує товарні та резервуарні парки, залізничні і автоналивні естакади, причали, наливні пункти, магістральні нафтопродуктопроводи, перевалочні нафтобази та наливні пункти нафтопереробних заводів з вантажообігом, обсягом перекачування або наливання нафти і нафтопродуктів від 5000 до 10000 т на добу. Обслуговує парки скраплених газів з обсягом понад 500 т. Обслуговує парки з високоякісними нафтопродуктами та складною системою комунікацій, компаундує нафтопродукти для приготування товарної продукції, етилює бензин, додає присадки та інгібітори. Веде здавання, відвантаження та оформлення розрахунків з транспортними організаціями, фінансові розрахунки із залізницею. Керує роботою операторів нижчої кваліфікації.